Wydanie nr 43 z dnia 26.10.2018

Budżet w rękach mieszkańców

MASZ POMYSŁ NA CIESZYN?

Cieszyn szykuje się do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Wyznaczone zostały terminy zgłaszania propozycji projektów, które mają szanse być zrealizowane w 2019 roku. Pomysły może złożyć każdy mieszkaniec miasta, który uzyska pisemne poparcie dla swojej idei od co najmniej 20 cieszynian.


RODO w szpitalach i przychodniach

ISAURA, DO GABINETU!

Od momentu wprowadzenia RODO chorujemy, leczymy się, zdrowiejemy i na razie o poważniejszych kontrowersjach w stosowaniu surowych przepisów nie słychać. Chyba znowu – jak w przypadku szkolnictwa – służba zdrowia i mający z nią kontakt pacjenci martwili się „drakońskimi” zmianami na wyrost. Jak zatem powinny postępować podmioty lecznicze – szpitale, przychodnie zdrowia – aby z jednej strony realizować swoje zadania, a z drugiej być w zgodzie z przepisami RODO?


Ochabianka zadziwia w półmaratonie

EUGENIA POKAZAŁA MOC!

Eugenia Szafarczyk, biegaczka z Ochab Małych, nie przestaje zadziwiać. Gdziekolwiek się pojawia, przyjeżdża z medalami. Ostatnio pokazała swoją siłę w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim w Krakowie. To był pierwszy start ochabianki na tak długim dystansie – ponad 21 km.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TS 1909 Piast Cieszyn na czele tabeli klasy A!

REMIS NA WAGĘ LIDERA

Porażki Orła Zabłocie i Olzy Pogwizdów sprawiły, że piłkarze TS 1909 Piast Cieszyn w meczu z Błyskawicą Kończyce Wielkie potrzebowali zaledwie punktu, by wskoczyć na fotel lidera tabeli klasy A. Tak się też stało i po remisie 1:1 ekipa z nadolziańskiego grodu objęła przodownictwo w stawce.