Wydanie nr 44 z dnia 2.11.2018

Komu laury?

CIESZYNIANKI CZEKAJĄ!

Szczególnie zasłużeni mieszkańcy naszego regionu zostaną uhonorowani podczas uroczystej sesji rad gmin ziemi cieszyńskiej. Odbędzie się ona 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Kto może liczyć na Srebrne Cieszynianki, a komu została przyznana złota?


Na drogowy remont w Wiśle

CHĘTNI SĄ, ALE DRODZY

Na ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przetarg dotyczący remontu biegnącej przez Wisłę drogi wojewódzkiej wpłynęły trzy oferty. Wszystkie są wyższe od kwoty, jaką ZDW zakładał na realizację tej inwestycji. Czy w związku z tym remont głównej arterii perły Beskidów jest zagrożony?


RODO w szpitalach i przychodniach

O CHOROBIE – CICHO, SZA…

Od momentu wprowadzenia RODO chorujemy, leczymy się, zdrowiejemy i na razie o poważniejszych kontrowersjach w stosowaniu surowych przepisów nie słychać. Chyba znowu – jak w przypadku szkolnictwa – służba zdrowia i mający z nią kontakt pacjenci martwili się „drakońskimi” zmianami na wyrost. Jak zatem powinny postępować podmioty lecznicze – szpitale, przychodnie zdrowia – aby z jednej strony realizować swoje zadania, a z drugiej być w zgodzie z przepisami RODO?


Macierz wspiera talenty

NAJZDOLNIEJSI DOCENIENI

Na Zamku w Cieszynie wręczono stypendia dla utalentowanych uczniów klas maturalnych i studentów pierwszego roku z powiatu cieszyńskiego. Uroczystość odbyła się w ostatnią sobotę października, a wyróżnionych było sporo…

 

 


 

Kocha rower, kocha góry

WOJOWNICZKA Z ISTEBNEJ

Mijający sezon kolarski jest bardzo udany dla Anny Kaczmarzyk. Istebnianka jest w świetnej kondycji i kończy go w brawurowym stylu, kolejny raz potwierdzając swoją siłę. Góralka wzięła udział w Wielkim Finale Bike Atelier MTB Maraton w Dąbrowie Górniczej, gdzie uzyskała trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej całego cyklu, na który składało się dziesięć maratonów MTB.