Wydanie nr 48 z dnia 1.12.2017

Winda naprawiona, konserwator zwolniony

TRAGEDIA WISIAŁA W POWIETRZU

W poprzednim wydaniu „Głosu” opisywaliśmy sytuację, do której doszło 19 listopada w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Przypomnijmy, około 15.00 awarii uległa jedna z wind, a uwięzieni w niej pasażerowie długo czekali na pomoc. Pełniący w tym dniu dyżur konserwator znajdował się pod wpływem alkoholu i miał problem z użyciem odpowiednich narzędzi…

 


Kotarz czeka na nowy plan

ZMIANY ETAPAMI

Specjalistyczna firma na zlecenie Urzędu Gminy w Brennej przygotowuje zmianę miejscowego planu przestrzennego w rejonie Kotarza. Po to, aby mogła tam ruszyć inwestycja, która – według jej pomysłodawców – ma przynieść tej beskidzkiej miejscowości rozwój i nowe miejsca pracy.


Finał budżetu obywatelskiego

CIESZYNIANIE MOGĄ GŁOSOWAĆ!

Zatwierdzona została lista projektów do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok w Cieszynie. Pozytywnie zweryfikowano 20 przedsięwzięć. O tym, które z nich zyskają szansę na realizację, zadecydują mieszkańcy. Głosowanie potrwa 1-29 grudnia.


KSIĄDZ ROZDAJE KALENDARZE

Zaprzyjaźniony z naszą redakcją ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku-Salmopolu, przygotował specjalną niespodziankę dla Czytelników „Głosu”. Ma ona związek z kończącym się rokiem jubileuszowym, w którym członkowie zborów protestanckich świętują 500-lecie Reformacji, a także z rozpoczynającym się nowym rokiem kościelnym. Ewangelicki duchowny chce rozdać kalendarze ze Słowem Bożym. Co zrobić, żeby je otrzymać?

 


Prokuratura stawia zarzuty

NIE DOPEŁNILI OBOWIĄZKÓW

Przed sądem znajdzie finał tragedia z zimowiska w Wiśle. W styczniu w jednym z ośrodków utonął nastolatek. Prokuratura Rejonowa w Cieszynie zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie. I stawia zarzuty jego szefowi, byłej dyrektorce oraz jednemu z pracowników.