Wydanie nr 49 z dnia 8.12.2017

Mobilizacja pod Równicą

NIE CHCĄ SMOGU!

Na początku tego tygodnia do burmistrza Ustronia trafiły dwie petycje w sprawie zanieczyszczonego powietrza. To inicjatywa organizatorów akcji Ustroński Alarm Smogowy. Pod pierwszą petycją podpisało się ponad 750 osób, a pod drugą podpisy złożyli lekarze… Czego się domagają?

 


Skoczów: był przetarg, jest podwyżka

WIĘCEJ ZA ŚMIECI

Skoczowscy radni podjęli na ostatniej sesji decyzję o zmianie wysokości opłat za wywóz śmieci. Podwyżka dotyczy nieruchomości, gdzie działalność prowadzą różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Ich właściciele będą musieli teraz wydać około 30 procent więcej na odpady niż do tej pory.

 


Zamiast na wysypisko

KTO WRZUCIŁ GRUZ DO BRENNICY?

W Brennej ktoś wrzucił do Brennicy niepotrzebny mu gruz. I teraz może go czekać spotkanie ze stróżami prawa… O sprawie poinformował nas Czytelnik, który przesłał nam zdjęcia wskazujące na to, że ktoś podjechał nad brzeg Brennicy ciężarówką i wysypał z niej do rzeki budowlany gruz.

 

 

 


KIEDY ZNIKAJĄ LUDZIE…

Co jakiś czas na łamach „Głosu” pojawiają się informacje o zaginionych mieszkańcach naszego regionu. Finał działań prowadzonych przez policję bywa różny. Jedne z poszukiwanych osób są odnajdywane – tak jak ostatnio nastolatka z Pogwizdowa, czasem jednak przepadają bez wieści, albo – co gorsza – okazuje się, że nie żyją.

 


Słabe wyniki i zmiana trenera w Beskidzie

BALANSUJĄ NA KRAWĘDZI

Trzy razy 15 – tak można określić kiepską w wykonaniu Beskidu Skoczów rundę jesienną bieżącego sezonu. 15 punktów w 15 meczach dało ekipie spod Kaplicówki dopiero 15. miejsce w tabeli na półmetku czwartoligowych rozgrywek. A jak ocenia minioną rundę trener?