Wydanie nr 6 z dnia 11.02.2022 r.

Czesław Płygawko był jedynym kandydatem

Stary dyrektor, nowe plany

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego podjął uchwałę dotyczącą zatrudnienia Czesława Płygawko na stanowisku dyrektora Szpitala Śląskiego. Nastąpiło to po przeprowadzeniu procedury konkursowej.

 

 

 

 

 

 

 


Ku uldze kierowców w Skoczowie

Niebezpieczny zjazd i szansa na zmianę

– Za to rozwiązanie zjazdu ktoś powinien iść siedzieć – taka opinia na temat pewnego rozwiązania drogowego w Skoczowie padła w nerwach z ust mieszkańca tego miasta.
Ocena dosyć drastyczna, ale jej ostrość dyktowana była kłopotami z bezpieczną zmianą kierunku jazdy w godzinach szczytu. O który zjazd chodzi?

 

 

 


Uniwersytecki basen w remoncie

Kiedy otwarcie?

Na przełomie maja i czerwca planowane jest zakończenie prac na uniwersyteckim basenie w Cieszynie oraz uruchomienie pływalni – poinformował rzecznik prasowy uczelni. Inwestycja obejmująca przebudowę obiektów sportowych w nadolziańskim kampusie jest zaawansowana w około 75 procentach.


Mundurowi w Trójwsi podsumowali rok

Mniej awantur domowych

Mundurowi podsumowali rok pracy Posterunku Policji w Istebnej. Placówka została utworzona 1 września 2019 roku na Dzielcu. W ciągu dwunastu miesięcy 2021 roku pracujący w niej funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 1309 interwencji na terenie Trójwsi Beskidzkiej.