Wydanie nr 7 z dnia 18.02.2022 r.

Piwko dla posłów i senatorów musi być?

Wydaje się, że nic tak ludzi nie łączy, jak sentyment do regionu, historia i piwo. Posłowie z różnych stron politycznej sceny złożyli wspólny wniosek do Agnieszki Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu, o przywrócenie dostępności rzemieślniczego, w miarę możliwości lanego, piwa z Browaru Zamkowego w Cieszynie. Postanowiliśmy przewrotnie zapytać pomysłodawcę, czy została złożona także prośba o poszerzenie oferty o… cieszyńskie kanapki lub prenumeratę „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.


Miłośnicy ptaków rozżaleni

Pustki w karmnikach

Z różnych zakątków naszego regionu płyną informacje o spadku liczby ptaków w karmnikach. Brakuje zwłaszcza sikorek. Jeden z naszych Czytelników, dokarmiający skrzydlatych braci mniejszych w Bażanowicach, dopatruje się przyczyny tego stanu rzeczy w fajerwerkach, które były w masowym użyciu w sylwestrową noc, a także w kolejne dni i co rusz słychać je przy okazji imprez karnawałowych.

 

 

 

 

 


W Hażlachu się dzieje!

Pumptrack coraz bliżej

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na rowerach, rolkach czy deskorolkach. W gminie Hażlach powstaje tor z charakterystyczną falistą nawierzchnią. Można śmiało napisać, że budowa pumptracku obok Domu Przyrodnika ruszyła z kopyta!

 

 

 

 


W Skoczowie przybliżają sztukę współczesną

Nie tylko Morcinek

Piwniczne pomieszczenia Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie kolejny raz stały się miejscem ekspozycji sztuki współczesnej. Do 6 marca w zabytkowych murach można oglądać wystawę zatytułowaną „Małe rzeczy”.