Wydanie nr 8 z dnia 23.02.2018

Ludzie dzwonią, strażnicy kontrolują

BO SĄSIAD NAS TRUJE!

Strażnicy miejscy mają sporo zajęcia związanego ze smogiem. W przypadku stróżów prawa z Ustronia i Cieszyna, zwracali oni uwagę na trucicieli jeszcze zanim na terenie województwa śląskiego zaczęła obowiązywać tzw. uchwała antysmogowa. Teraz są na pierwszym froncie kontrolowania przestrzegania zawartych w niej zapisów. I na brak zajęcia raczej nie narzekają…


Zdrowie w łańcuchu ludzkich rąk i… lodówek

SZCZEPIONKOWA PANIKA

Przez nasz kraj przetacza się huragan wokół wadliwych szczepionek. Setkom pacjentów – w tym noworodkom – wstrzyknięto preparaty przeznaczone do utylizacji. Co gorsza, lekarze wiedzieli, że podają niepełnowartościowy produkt! Ta karygodna sytuacja jest nie tylko paliwem dla ruchów antyszczepionkowych, ale sprawia, że wielu rodziców, którzy dotąd ufali uodporniającym zastrzykom, obawia się wizyty w przychodni. Co jeśli skandal, który wyszedł na jaw w województwie lubuskim, to tylko wierzchołek góry lodowej?


Po blisko trzech stuleciach

TONDO NA GŁĘBOKIEJ JAK NOWE

Po gruntownych zabiegach konserwatorsko-rekonstrukcyjnych na fasadę budynku przy ulicy Głębokiej 7 wróciło tak zwane tondo, czyli obraz w kształcie koła, który pamięta osiemnaste stulecie. O jego historii mówią znajdujące się na odwrocie dwa napisy, przetłumaczone przez dr Przemysława Dyrlagę.

 

 

 


KTO MUSI DBAĆ O CHODNIK?

Nieodśnieżone chodniki to stały, zimowy, problem na Śląsku Cieszyńskim. Część zobowiązanych do ośnieżania osób albo udaje, że nic o tym nie wie, albo ignoruje ciążący na nich obowiązek. Konsekwencje mogą być dla nich bardzo dotkliwe. Jakie konkretnie?

 

 

 


Kolejna wspólna akcja Wisły i Ustronia

ZAPANOWAĆ NAD REKLAMAMI!

Wygląda na to, że zacieśni się współpraca Wisły i Ustronia. Po wspólnym kalendarzu tegorocznych imprez, teraz oba miasta mają bowiem razem pracować na kwestią ujęcia w prawne karby reklam wyjątkowo licznych zarówno pod Baranią Górą, jak i u stóp Czantorii.