Wydanie nr 9 z dnia 2.03.2018

CIASNO W NOCLEGOWNI

W poprzednim numerze „Głosu” zastanawialiśmy się nad funkcjonowaniem cieszyńskiej noclegowni dla osób bezdomnych. Pytaliśmy kierownictwo placówki o to, czy przypadkiem pięć łóżek to nie zbyt mało jak na potrzeby całego powiatu. Dowiedzieliśmy się, że to przemyślana i wystarczająca liczba. Praktyka pokazała jednak coś zupełnie innego…


SZPITAL Z NOWYM SPRZĘTEM

Ponad dwa miliony złotych kosztowały nowoczesne urządzenia medyczne, jakie wzbogaciły bazę sprzętową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Ten nowy sprzęt to cyfrowe urządzenie rentgenowskie, nowoczesny aparat USG oraz trzy stanowiska wstępnej intensywnej terapii. Jakie jeszcze plany ma dyrekcja cieszyńskiego szpitala?

 

 


Kiedy zniknie przejazd w Chybiu?

CZEKANIE NA WIELKĄ INWESTYCJĘ

W Chybiu z nadziejami czekają na wielką inwestycję, którą ma być modernizacja biegnącej przez tę gminę kolejowej trasy. Na jakim etapie są przygotowania do niej i kiedy wielka przebudowa może się rozpocząć?

 

 

 

 


Cieszyn: miejska komunikacja do poprawy, czyli…

JAK ZDOBYĆ PASAŻERÓW?

Cieszyńska komunikacja miejska znalazła się pod lupą radnych. O sytuacji dotyczącej przewozów pasażerskich dyskutowano podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie. Z jednej strony radni uchwalają zniżki i darmowe przejazdy dla określonych grup mieszkańców, a z drugiej chcą, żeby publiczny transport pasażerski przynosił zyski. Trwa poszukiwanie sposobu na pogodzenie tych zupełnie różnych spraw.