Wydanie nr 9 z dnia 4.03.2022 r.

By w Skoczowie lepiej się oddychało

O 443 kopciuchy mniej

15 marca rusza w Skoczowie nabór wniosków o dotacje do wymiany źródeł ciepła w domach prywatnych. Na zakup nowego pieca można otrzymać kilka tysięcy złotych. Nabór chętnych potrwa do 4 kwietnia. Od 2016 roku, dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Skoczów, udało się wyeliminować z użycia 443 kopciuchy. Łączna kwota dotacji przeznaczonych na ten cel sięga już niemal 2 mln zł.


Rewitalizacja cieszyńskiego rynku

Szykuje się głębokie kopanie

Ulica Głęboka została odnowiona, ale najbliższe miesiące będą się wiązały z kolejnym dużym remontem w Cieszynie.
Rozpocznie się renowacja Rynku, pozostająca w ścisłym związku remontem ul. Głębokiej, bo odbędzie się też w ramach polsko-czeskiego projektu „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju”.

 

 

 

 


Ukraino, jesteśmy z Tobą!

24 lutego – ta data z pewnością zapisze się czarnymi zgłoskami na kartach historii. Tego dnia rozpoczęła się inwazja na Ukrainę. Codziennie rosyjskie wojska atakują lotniska, bazy wojskowe, największe metropolie – Kijów i Charków – oraz mniejsze miasta i ludność cywilną. Widząc tę ogromną, niespodziewaną falę agresji wobec Ukrainy, cierpienie, łzy naszych sąsiadów, mieszkańcy powiatu cieszyńskiego nie pozostali obojętni. Otworzyli swoje serca. W każdym zakątku regionu zebrano tony niezbędnych rzeczy – jedzenia, pościeli, leków, ubrań. Każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę.